TAPONDO International Federation Inc.
  1st Dan
 
Click Name To View Pic
Abigail B. Manuel
Adelbert L. Langit
Adriel R. Caspillo
Abralyn E. Macalisang
Adriano M. Tiro Jr.
Aileen N. Macailao
Aimer G. Alcala
Albert A. Marcial
Alejandro S. Sagosoy
Alex A. Artates
Alexander D. Marasigan
Allan A. Artates
Allan B. Ausan Sr.
Allan Dennis T. Banalo
Allan Eric M. Macalanda
Alvin S. Ferrer
Amando B. Palacio
Amante B. Umipig
Amiel M. Matiling
Angelito S. Tiolengco
Angelo J. Estañol
Anthony B. Ramos
Antonino A. Loste
Antonio S. Arabiana Jr.
Aquilino T. Andaca Jr.
Archie C. Organo
Ariel B. Guanzon
Aries C. Zamora
Arnel R. Montealto
Arnel T. Morilla
Arnold Don D.C. Purificacion
Arnulfo A. Fontillas
Arthur I. Evangelista
Augusto D. Desonia
Augusto H. Hara Jr.
Baby Angeles Aguba Ramirez
Balagtas J. Santos
Basilio D. Redentor
Benjie C. Besmanos
Boyet S. Dela Cruz
Caesar Baltar
Cayetano P. Planteras Jr.
 Charissa F. Mendoza
Christopher A. Abarquez
Christopher A. Balinon
Chuck O. Filiu
Clarito M. Ballesteros
Claro A. Canoso
Dats M. Bao
David V. Eslao
Delmo M. Arcenia
Demetrio I. Loreno Jr.
Dennis P. Alojado
Dennis R. Dela Cruz
Dindo B. Dugan
Diones C. Tizon
Dominador L. Regaspi
Dr. Raymund B. Balverde
Edelito M. Caballero
Edgar B. Gonzales
Edjeeron V. Payumo
Edmund T. Dela Cruz
Edriel R. Caspillo
Eduardo T. Debuyan
Eligio R. Lauron
Elvin D. Pizon
Emelio B. Makiling Jr.
Emilio R. Tiapes
Era John B. Calusay
Eric Jude M. Geronimo
Ermelo O. Quintos III
Ernesto M. Palisoc
Erwin L. Pamanian
Exequiel G. Rivera
Felix G. Aladad
Ferdinand V. Almanon
Fernando A. Torio Jr.
Finserglen Choclit P. Lopez
Freddie V. Dadol
Gabriel T. Capiral
Gerome C. Gabuna
Geronimo O. Terencio
Gerry A. Gallaga
Gilbert A. Macalisang
Gilbert F. Pancho
Gladys Gay D. Nadayao
Gregorio D. Gonzales
Heera Ram
Henry T. Sereno
Hernan T. Vallega
Jayson D. Naquila
Jeffrey C. Cruzat
Jemar I. Nacion
Jeomar C. Gella
Jerriel G. Agcaoili
Jerry B. Limco
Jessie A. Candido
Jesus F. Beatizula
Jesus R. De Vera
Jimmy D. Diaz
Jimmy D. Vitor
Jimmy M. Hinunangan
Joebert Esmejarda
John E. Harder
Johngen M. Cahanap
John-John R. Tolentino
Jomar G. Jepollo
Jomar D. Maglinte
Jonard L. Gaces
Jose Eric S. Vega
Jose Lexy G. Alcala
Joselito S. Mopon
Joseph A. Mostrado
Joshua A. Patoc
Joven L. Chavez
Juanito C. Lacorte
Julius D. Sibal
Junior D. De Vera
Justfer Mario J. Mansilla
Leo E. Mopal
Leo L. Lora
Leo P. Relata
Li B. Sacmar
Macario "Marko" Sison Cruz Jr.
Manuel P. Suarez
March P. Mendoza
Marcial R. Villaflor
Mardonio C. Restauro
Mark Anthony G. Gavileño
Marlon A. Calixtro
Marvin A. Mendoza
Medic N. Dilla
Meinrado S. Dalisay
Michael Dax P. Gaiser
Michael Lawrence C. Gob
Michael Y. Cudal
Michael E. Yabut
Moreto F. Pabricante
Narcy H. Larga
Nasser C. Tangcual
Nelson V. Damagan
Nepthali C. Godino
Noel A. Paraiso
Noel C. Usares
Noel B. Dapiton
Noel E. Pancho
Noel O. Dela Cruz
Noli N. Credo
Nolito G. Canonce
Pablo F. Magallanes Jr.
Philips Henry D. Muros
PO3 Edgar M. De Castro
Pom Pee B. Batindaan
Ramon P. Nabong
Raul Y. Odchigue
Regina T. Morte
Remegio P. Lacerna
Renato T. Obamos Jr.
Rex A. Allin
Reynaldo B. Lapaz
Rheyster R. Cayabyab
Rizal R. Saguiped
Robert P. Malang
Rogel B. Abundo
Roice Garette C. Ang
Rodel F. Manuel
Rodel P. Nodalo
Roderick A. Llanzana

Rodolfo T. Barrios
Rollie A. Abarra
Romeo C. Cabrito
Romeo C. Mislang
Rommer C. Almazan
Ronald J. Flores
Ronald A. Untivero
Ronald Q. Maravillo
Ronald T. Tejada
Ronaldo N. Malang
Ronelio C. Agenga
Ronie G. Gapasinao
Ronnie T. Tapaganao
Ruby Glenda P. Lopez
Ruel San Andres
Ryan F. Esteban
Ryan P. Mirilyana
Ryan P. Regaspi
Salvio A. Villagantol
Selwyn I. Sonquit
Serdjan G. Deysolong
Sergio L. Magcamit
Shellah Marie S. Fontanilla
Shylla P. Mendoza
Silverio A. Briones
Teodorico R. Titular
Thelmo C. Alidon
Tochel A. Melchor
Victor A. Fernandez
Warli R. Credo
Wilfredo G. Vibat Jr.
Wilhelm G. Calaycay
Wilson E. Delos Reyes
Zabyzaky U. Leccio
Zaldy D. Sedenio
Zhaunabi U. Leccio
 

 

 



 
   
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=